Spoznaj svoj krém - časť 5 - LEVANDUĽA

V: Produkty Kedy: Komentáre: 0 Pozrení: 3274

Vplyv dezinfekcie sa nekompromisne podpisuje na našej pokožke.

Bylinky ako Levanduľa, či Rozmarín dezinfikujú šetrne a vyživujú s nevídanou silou.

.

.

Vplyv dezinfekcie, rukavíc, rúšok, nedostatku slnka a pohybu na čerstvom vzduchu sa nekompromisne podpisuje na našej pokožke.

Môže sa na nej ukazovať zvýšená citlivosť, suchosť vo forme šupiniek, prehĺbených vrások, možno až začervenanie ale aj iné prejavy nadmerného dráždenia pokožky, či už na tvári alebo na rukách.

Tiež ste niečo podobné spozorovali?

Pomôžte svojej pleti lepšie zvládnuť túto netradičnú situáciu.

Pokožka na našich rukách vplyvom dezinfekčných prostriedkov a iných iritujúcich faktorov stráca na pružnosti, vláčnosti a kráse. Necitlivým odstraňovaním povrchového tuku a ochranného filmu z pokožky ju drasticky oslabujeme. Nie len po vizuálnej stránke, no hlavne poškodzujeme jej podstatnú ochrannú funkciu. Tá je pre naše telo zásadná. Koža je bariéra, ktorá bráni vniknutiu patogénov do nášho tela. Ak stráca svoju celistvosť a odolnosť, ich prechod sa stáva ľahší. To môže spôsobiť podružné infekcie a zaťažiť telo. Ako jej pomôcť a vrátiť jej pôvodnú krásu a tým pádom aj ochranné vlastnosti?

Pomôžu bylinky v krémoch GLL...

Mimo poradia som zaradila do seriálu o zložkách GLL krémov príspevok o Levanduli. Esenciálne zložky krémov som mala v pláne až na konci seriálu, no prehodnotila som poradie a prinášam prvú pomoc vo forme prírodných zložiek obsiahnutých v našich krémoch.

Tie zásadným spôsobom pomáhajú ozdravovať pokožku a navyše sú ich účinky posilnené o silu liečivých bylín. Dezinfikujú šetrne a vyživujú s nevídanou silou.

Pre momentálnu situáciu sa javí ako najvhodnejšia Levanduľa a Rozmarín.

Dnes si povieme o Levanduli.

Levanduľa: okrem iného, pomáha pri dezinfekcii pokožky. Má sladko bylinnú, jemnú a korenistú vôňu. Je to všestranný olej vhodný k ošetreniu oberkov, popálenín, štípancov a kožných ochorení, upokojuje pleť. Pomáha pri srdcovo emočných problémoch, uľavuje nerovnému systému a nespavosti. Je vhodný aj v tehotenstve a pre detičky.

Kombinácia účinkov ako šitá na tieto dni J

Levanduľa a jej účinky

Na svete je zatiaľ známych takmer 50 druhov levandule no najznámejšou je levanduľa lekárska (Lavandula angustifolia), ktorá pochádza zo Severnej Afriky a zo Stredomoria. Svoj názov dostala levanduľa z latinského slova “lavare“ čo v preklade znamená “umývať”. Prvá zachovaná písomná zmienka o levanduli siaha až do rímskej ríše v roku 77 n.l., v ktorej sa o levanduli písalo ako o rastline odpudzujúcej hmyz a liečiacej uštipnutia hmyzom.

Patria k nim najmä upokojujúce účinky, pôsobenie proti plesňovým infekciám pokožky, vypadávanie vlasov a hojenie rán.  Medzi ďalšie potenciálne účinky levandule, ktoré je ešte potrebné preveriť vedeckými štúdiami patria liečba depresie, vysokého krvného tlaku, nádchy, predmenštruačného syndrómu, ekzémov, a iných ochorení.  

Plesňové infekcie pokožky – možné riziko pri zaparení pokožky pod rúškami, či rukavicami.

Vedeckými štúdiami boli potvrdené aj antiseptické účinky levandule. Esenciálne oleje obsiahnuté v levanduli ničia široké spektrum buniek húb (plesní), spôsobujúcich rôzne plesňové infekcie pokožky. Levanduľa bola počas týchto štúdií efektívna aj v prípadoch, kedy neúčinkovali iné antimykotiká.    

Upokojujúce účinky levandule – jav, ktorý významne potrebujeme v čase izolácie

Štúdia zverejnená v časopise International Journal of Psychiatry in Clinical Practice skúmala účinky levandule na zmiernenie úzkosti pacientov, ktorí trpia chronickou úzkosťou.  Počas tohto testovania užívali pacienti levanduľový olej v kapsuliach. Výsledkom tejto štúdie bolo potvrdenie všeobecného zmiernenia úzkosti u pacientov do dvoch týždňov od začiatku užívania levandule. Ďalšie štúdie skúmali okamžitý efekt levanduľovej vône na zmiernenie úzkosti napr. pri čakaní pacientov na dentálne vyšetrenie, pričom sa znova potvrdilo zmiernenie úzkosti a upokojenie centrálneho nervového systému pacientov.    

Hojenie rán – rana na odhalenej pokožke znamená otvorené dvere do tela pre rôzne infekcie...

Vedecké štúdie publikované v časopise Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine potvrdili aj hojivé účinky levanduľového oleja na rany rôznych typov. Výsledkom štúdie bolo potvrdenie schopnosti esenciálnych olejov obsiahnutých v levanduľovom oleji značne  urýchľovať hojenie rán. Levanduľový olej je tiež vhodný na ošetrovanie štípancov od hmyzu.    

Na záver: olej z levandule obsahuje viac ako 150 aktívnych látkach, ktoré bojujú proti mnohým telesným a duševným ťažkostiam. Levanduľový olej má silné protizápalové, antidepresívne či detoxikačné účinky.

.

VYSKÚŠAJTE DEZINFEKČNÚ LEVANDUĽU, ALEBO INÝ GLL KRÉM PODĽA VLASTNÉHO VÝBERU. OBJEDNAJTE SI HO EŠTE DNES A POMôŽTE SVOJEJ POKOŽKE ČO NAJSKôR.

.

Jej účinok môžeme posilniť aj vnútorným užívaním.

Pripravte si tento jednoduchý recept na „Liečivú limonáda proti stresu, na nespavosť, vysoký tlak a proti nafukovaniu“

Potrebujeme:

3/4 šálku medu

12 šálok studenej vody

1-2 kvapky levanduľového oleja, prípadne Esencie No.2, ktorej hlavná zložka je Levanduľa

2 polievkové lyžice sušenej levandule

1 šálku čerstvej citrónovej šťavy

Ľad

Vetvičky levandule na ozdobu

.

Na zdravie a na skoré ukončenie pandémie :-)

.

Pre ešte výraznejšie liečivé pestovanie pleti skúste kombináciu krémov a telového masla Orient. Jeho jedinečné účinky oceníte napríklad aj na perách vo forme balzamov.

.

GLL ponúka jednoduché, funkčné a účinné riešenia pre pleť aj telo J

Používaním jednoduchých spojení prírodných zložiek vytvárame to najprirodzenejšie ošetrenie pokožky, aké si môžeme dopriať.

Vychutnávajte si krém GLL s vedomím, že pre svoju pleť robíte to najlepšie J...