Spoznaj svoj krém - časť 4 - TEKUTÝ HODVÁB

V: Rady a Príbehy Kedy: Komentáre: 0 Pozrení: 5078

Uvažovali ste už o tom, čo je v krémoch, ktoré používate?

O naších/vaších GLL krémoch vám to radi prezradíme.... 

.

.

Tentokrát o tekutom hodvábe...

Viete, že s nápadom využívať hodváb v kozmetike prišiel istý Japonec, majiteľ fabriky na výrobu hodvábu? Všimol si, že ženy pracujúce s týmto prírodným vláknom, majú neobyčajne nádherné hebké ruky....

Hodváb je produkt húseníc Priadky Morušovej. Tá si z hodvábneho vlákna okolo seba vytvorí zámotok-kokon, ktorý jej umožní transformáciu na motýľa Priadky Morušovej. Je to veľmi pevné vlákno, ktoré má zvláštne vlastnosti. V kozmetike sa využíva hodváb rozpustený v tekutej forme.


A čo prináša hodváb našej pleti?

Hodvábne proteíny nádherne zvláčnia pleť. Sú podobné bielkovinám, ktoré sa nachádzajú v ľudskej koži. Posilňujú ochrannú kožnú bariéru a na rozdiel od ostatných účinných látok dokážu prenikať do hlbších vrstiev pokožky. Preto sa kozmetika s obsahom hodvábu odporúča dokonca aj pri suchej a citlivej pleti. Hodvábne proteíny na seba viažu a udržujú vlhkosť, vďaka čomu je pleť vláčna a dlhodobo hydratovaná. Navyše poskytujú pleti veľmi mäkký a zamatový pocit. Táto zložka GLL krémov je zásadná pre ich hydratačné pôsobenie.

GLL krémy s obsahom hodvábu sú: ELEMENTARY, AROMA Rozmarín a Medovka, AROMA LevanduľaAROMA Ylang-Ylang a LUXURY Ruža Absolue.


Hodváb v kozmetike funguje ako maličké špongie, ktoré optimálne regulujú zásoby vody v pokožke. Hodvábne proteíny totiž dokážu naviazať vlhkosť, ktorá zodpovedá až trojnásobku ich hmotnosti, tým dokážu efektívne zásobovať pleť vodou, ktorá je v kozmetickom prípravku obsiahnutá. Fibroín z hodvábu má aj „proti starnúci“ efekt – vyhládza jemné vrásky a vyrovnáva povrch pleti, ktorá pôsobí pružnejším a vitálnejším dojmom. Jeho ďalším plusom je prirodzená ochrana pokožky pred slnečným žiarením.

Jedna z čínskych legiend rozpráva o tretej manželke čínskeho cisára Huang Du, ktorý žil pred viac ako päťtisíc rokmi. Vo chvíli keď cisárovná pila čaj v záhrade pod korunou stromu Moruše, jej zrazu zo stromu spadol do šálky horúceho čaju biely kokon-hodvábny zámotok. Jeho lepkavá časť sa v šálke čaju rozpustila a objavila sa tenká priehľadná hodvábna niť. Ukázalo sa, že je pevná a dlhá a nezvyčajne príjemná na dotyk.

Mladá žena, ktorá sa začala zaujímať o nádherný nález, zhromaždila tisíce zámotkov pre svojho manžela, ktorý vyrábal oblečenie. Juan Du bol potešený takým nádherným a hodnotným darom. Čoskoro sa Čína preslávila po celom svete svojimi nádhernými hodvábnymi tkaninami a cisárovná bola povýšená na božstvo.

Viac ako tri tisíce rokov si Číňania uchovávali tajomstvo výroby hodvábnych tkanín. Pokusy o prezradenie tohto tajomstva boli trestané smrťou.

Priaznivé účinky hodvábu na ľudské telo sú známe už od staroveku. Dokonca aj starovekí Číňania vedeli, že nosenie hodvábneho oblečenia podporuje zdravú kožu. Hodvábna niť je vo vnútri dutá a je schopná absorbovať vlhkosť až do 30% vlastnej hmotnosti, pričom zostáva suchá. Hodvábna látka nespôsobuje alergie a normalizuje stav nervového systému.

Hodváb je dnes už rozšírený a bez hrozby trestu ho môžeme využívať. Ak Vás táto zložka zaujala, jej účinok si môžete vychutnať v krémoch GLL.... a to s vedomím, že pre svoju pleť robíte to najlepšie J ...