Spoznaj svoj krém - časť 3 - SLNEČNICOVÝ LECITÍN

V: Rady a Príbehy Kedy: Komentáre: 0 Pozrení: 3025

Uvažovali ste už o tom, čo je v krémoch, ktoré používate?

O naších/vaších GLL krémoch vám to radi prezradíme.... 

.

.

Lecitín je ďalšou funkčnou zložkou GLL krémov. Lecitín sa ľahko vstrebáva a vynikajúcim nosičom aktívnych látok, ktoré chceme pokožke dodať. Je prírodný, rastlinný a dá sa aj jesť. Takáto je to super surovina :-)

Je to látka prirodzene prítomná v ľudskom tele a preto je veľmi dobre tolerovaná bez vytvárania iritácie. Zo zdravotného hľadiska je bytostne dôležitá hlavne pre správnu funkciu mozgu a srdiečka, teda krvného obehu a ciev, kde pomáha udržiavať cholesterol v rozpustnej forme a tak mu bráni usádzať sa na stenách ciev. Nachádza sa v tele ako živá stavebná bunková membrána. Zjednodušene je súčasťou bunkových membrán. Pomáha tak prenášať nervové vzruchy medzi bunkami.

Paralela v použití v kozmetike je, že má vynikajúce vlastnosti, vďaka ktorým pomáha ostatným zložkám krému dostať sa do hlbších vrstiev kože a zlepšiť ich vstrebateľnosť. Zlepšuje tak priepustnosť zložiek krému bunkovými stenami.

Tým pádom je pocit na pleti po krátkej chvíli od nanesenia krému veľmi príjemný, pokožka nelepí a „transport“ účinných zložiek do hlbších vrstiev pokožky je dokonalý. To vedie následne k viditeľným zmenám na pokožke v podobe čistenia pórov, tuhosti a pevnosti pleti a jej rozjasneniu.

Má medovo hnedú farbu a konzistenciu tuhého medu. Je veľmi plastický. Na pokožke podporuje jej pružnosť a jemnosť bez toho, aby ju vysúšal. Môže pôsobiť na optimalizáciu funkcií pokožky a pri spomaľovaní tvorby vrások. Pomáha pleti dýchať a neupcháva póry. Celkovo ponúka veľa kladných účinkov, preto je v našej výrobe veľmi obľúbený.

Postupným vývojom sme v recepte ponechali Lecitín Slnečnicový, ktorý nahradil ten sójový v prvopočiatkoch našej výroby. Slnečnicový lecitín nenesie záťaž modifikácie (ako sójový) a je ešte lepšie tolerovaný. Získava sa zo semien slnečnice. Okrem týchto úžasných vlastností má ešte ďalšiu, podobnú ako včelí vosk. Pôsobí aj ako emulgátor, teda pomáha spájať vodu a olej a vytvára jemné štruktúry, ktoré dopĺňajú pevné spoje tvorené včelím voskom.

Pre používateľa to znamená, že krém je skutočne smotanovo hladký a príjemný a stále absolútne prírodný a prirodzený pre našu pokožku.

Podobne ako bolo spomenuté pri včeľom vosku, rada by som opäť upriamila pozornosť na fakt, že spájať vodu a olej PRÍRODNE, aby sme docielili luxusu v ošetrení pokožky v podobe kompaktného krému je náročné. Preto sme v GLL vďačný a hrdí na našu receptúru.

Je jednoduchá, funkčná a účinná J

Používaním jednoduchých spojení prírodných zložiek vytvárame to najprirodzenejšie ošetrenie pokožky, aké si môžeme dopriať.

Vychutnávajte si krém GLL s vedomím, že pre svoju pleť robíte to najlepšie J...