Spoznaj svoj krém - časť 2 - včelí vosk

V: Rady a Príbehy Kedy: Komentáre: 0 Pozrení: 4112

Uvažovali ste už o tom, čo je v krémoch, ktoré používate?

O naších/vaších GLL krémoch vám to radi prezradíme.... 

.

.

Včelí vosk je v rámci zloženia GLL krémov jeden malý zázrak. Do receptu som ho pridala hlavne preto, aby mi pomohol vytvoriť skutočný KRÉM, teda spojenie vody a olejov (tukov). Pretože iba krém so správnym podielom vody dokáže prenikať kožnou bariérou a posúvať výživné a hydratačné zložky hlbšie do pokožky. Bez vody je to MASŤ a ako taká nemá schopnosť prenikať ľudskou kožou. Preto ostáva na povrchu, kde môže pôsobiť ochranne, no z dlhodobého hľadiska pleť „stráda“.

Keď som vyvíjala receptúru nášho prvého krému, často som počula, „...vykašli sa na včelí vosk, ten nič neemulguje..., vyber si nejaký chemický emulgátor...“

Bolo veľmi ťažké, nájsť ten správny vosk, jeho formu, množstvo a spôsob spravovanie a nesiahnuť po rýchlom riešení vo forme chemických emulgátorov. No veľmi som túžila využiť skutočne prírodné suroviny s pridanou hodnotou pre pleť a vyhnúť sa chemickým zložkám.

Ďalším polenom pod nohami bola skutočnosť, že mi prísny „vegáni“ mali za zlé použitie včelieho vosku - produktu včiel. Zo začiatku som sa naozaj snažila vyhovieť „každému“, no to je nemožné. Teraz to už takto nemám. GLL krém je tu pre každého, kto ocení jeho zloženie a konzistenciu aj so včelím voskom J Áno, je to produkt živého tvora, no nie je to živý tvor samotný. Na druhú stranu, netreba zatvárajú oči pred skutočnosťou, koľko chemických látok je potrebných v bežnej kozmetike na spojenie vody a oleja, aby vznikol kompaktný krém na pokožku.

Rozhodla som sa, že síce nebudeme na obal písať že sme pre vegánov, no ten, kto rozmýšľa ľahko pochopí, čo je pre pokožku jeho tela to najlepšie a najprirodzenejšie. Nakoniec včelí vosk v recepte ostal a prináša klientom pridanú hodnotu - úžasné liečivé a výživné vlastnosti pre pokožku.

Mimochodom KOŽA je najväčší a veľmi dôležitý orgán nášho tela, preto je hlúposť nahradiť včelí vosk chémiou s pochybným dosahom na zdravie..... Liečivé vlastnosti včelieho vosku boli známe už v staroveku. Hovorí sa, že vosk vyťahuje jedy. Prikladá sa vo forme krémov, alebo mastí na rany. Včelí vosk je veľmi bohatý na vitamín A, ktorý pomáha spevňovať pokožku.

GLL krémy majú vzhľadom k použitiu včelieho vosku (bez chemických emulgátorov) trošku rozdielnu konzistenciu oproti „bežnej komerčnej kozmetike“. Po krátkom čase si v ňom klient nájde zaľúbenie vďaka viditeľným účinkom na vlastnej pokožke. Malý kúsok včelieho vosku v tomto prípade prináša veľkú službu pre ľudskú pokožku, aj za cenu „inej konzistencie“. Tá sa podobá skôr tuhej kyslej smotane, ani od nej neočakávame, že bude napríklad ako jogurt „danone“ (hladká, nemenná, pudingová....)...

 Vychutnávajte si krém GLL s vedomím, že pre svoju pleť robíte to najlepšie J...