Spoznaj svoj krém - čast 1 - marhulový olej

V: Rady a Príbehy Kedy: Komentáre: 0 Pozrení: 4203

Uvažovali ste už o tom, čo je v krémoch, ktoré používate?

O naších/vaších GLL krémoch vám to radi prezradíme.... 

.

.

Marhuľový olej, ako základná výživná zložka GLL krémov, je predmetom prvého dielu mini seriálu „Spoznaj svoj krém“. Zaradili sme ho na začiatok, keďže je významnou a najviac zastúpenou surovinou v GLL krémoch. Jeho úloha je vyživovať a chrániť pokožku.

Získava sa lisovaním marhuľových semienok za studena. Je to tá najcennejšia olejnatá zložka semien, ktorá zabezpečuje budúcemu stromu Marhule výživu a všetko potrené, čo malá rastlinka potrebuje. Využíva sa v čase od semienka cez fázu semenáčika až po fázu, kedy už čerpá rastlinka výživu vlastnou koreňovou sústavou z pôdy. A túto silu prináša marhuľový olej do GLL krémov.

S pomedzi rastlinných olejov patrí marhuľový olej k najlepšie tolerovaným olejem pre pleť. To znamená, že nevytvára nežiadúce reakcie na bežnej pleti, ako ani na citlivej alebo na pleti bábätka. To z GLL krémov robí krém prvej voľby pre dokonalé prijatie každou pokožkou. Vďaka tomu ulahodí bábätku, dospievajúcemu aj zrelému klientovi. Jeho ďalšia vlastnosť je, že z pomedzi olejov má veľmi jemnú štruktúru, vďaka čomu sa dobre vstrebáva a necháva pleť voľne dýchať bez pocitu mastnoty. Najdôležitejšou vlastnosťou marhuľového oleja je, že obsahuje veľmi cenné výživné látky, ktoré dokážu pleť rozžiariť, regenerovať ju, upraviť jej tonus, zmäkčiť ju a pôsobiť hydratačne a protivráskovo.

Pri tvorbe receptu GLL krému padla voľba na marhuľový olej ktorý sme doma bežne „raňajkovali“. Tento olej je okrem iného veľmi lahodný aj v kuchyni. Zázračne ochutí jednoduché zaparené vločky s ovocím a medom na raňajky a vôňa, ktorú dodá jedlu je neodolateľná.

Už od tejto prvej suroviny sú GLL krémy naplnené zložkami, ktoré sú „jedlé“ a sú vyberané v súlade s filozofiou „čo do tela, to na telo“. Výsledkom je krém, ktorý prináša ozaj najprirodzenejšiu starostlivosť pre pleť.

 

Vychutnávajte si krém GLL s vedomím, že pre svoju pleť robíte to najlepšie J...