Príbeh vzniku Telového masla Orient

V: Produkty Kedy: Komentáre: 0 Pozrení: 41168

maslo1.jpg

Koncom Apríla 2016 som vystavovala naše GLL krémy na milom festivale „Rastieme s deťmi 2016“.

Pristúpila ku mne príjemná mladá dáma a s obrovským nadšením mi ukázala niečo, čo je jej „najobľúbenejšia vec na svete...“

Bolo to pár malých kúskov / úlomkov vo veľkom sáčku. Bolo mi jasné, že je to vec, ktorá jej veľmi prirástla k srdcu a veľa jej už z toho neostalo.

Porozprávala mi, aký poklad je to, čo mi teraz ukazuje a podala mi jeden zo zvyšných kúskov.

Niečo podobné som doposiaľ nevidela a intenzívne som cítila, ako veľmi po tom ona túži.

Mladá dáma z festivalu si toto telové maslo priniesla zo svojej cesty po Oriente. Predstavujem si seba, v jej koži, ako ... „na mojich dovolenkových cestách po Oriente - Saudskej Arábii, Ománe, či Indii... zažívam-vnímam vône jedla, korenín, zmes vôní, parfumov a kvetov. Zastavím sa na trhu pri pultíku s rôznymi koreninami, plného krémov, a vecí ktoré nepoznám.“

 

Aj samotný moment, ako k nemu prišla mal svoju mágiu, keď úplne zahalená dáma na trhovisku chytila jej ruku a pošúchala ju veľkou kockou niečoho, čo jej pokožku krásne zvláčnilo a prevoňalo neskutočnou orientálnou vôňou. Nemohla bez toho odísť...

maslo4.jpg

„Predavačka s nádhernými čiernymi očami, ma odhadne za krátku chvíľu a natrie moju ruku vôňou, ktorá... vôňou ktorá ťa vráti k sebe.“ Toto sú veľmi silné z výnimočné zážitky. Príbeh pokračuje po návrate z ciest...„po príchode som si maslo šetrila a neskôr si len uložila zvyšné úlomky. Čas plynul, niekto priniesol niečo podobné z Nemecka, niekto priniesol niečo ďalšie z Francúzska. No stále to nebolo to, čo som zažívala s maslom od čiernookej zahalenej dámy z Orientu. Tá vôňa, výnimočná a jedinečná pre ženu – to je úplné umenie.”

Telové maslo sa jej postupom času minulo a ona mi dala do ruky jeden z posledných kúskov, ktoré jej ešte ostali s prosbou, „či jej môžem vyrobiť niečo také a najradšej presne také ...“

Ako som spomenula, skutočne som sa dovtedy s podobným produktom nestretla, no aj na mňa sa úspešne prenieslo to nadšenie.

Začala som rozmýšľať nad zložením veľkého pokladu, ktorý som často šúchala medzi prstami a privoniavala k nemu s podobnou láskou, ako to robila jeho majiteľka. Pátrala som po zložkách, ktoré by vytvorili rovnaký výsledok.

Pokusov bolo veľa, trvalo to dlho a opäť som zvolila techniku, ktorá sa mi osvedčila aj v minulosti, keď som tvorila recept intuitívne bez inšpirácií okolo seba a na internete. Samotné zloženie som zvládla na niekoľko pokusov. Trafila som tuhosť, aj roztierateľnosť a tento malý úspech ma nakopol aby som popracovala na vôni.

To bol ale oveľa ťažší oriešok. V jednom období som sa aj vzdala a prácu som odložila na poličku, no pred Vianocami 2016 som si spomenula a vrátila som sa k odloženému pokladu. Prestávka bola prospešná a môj nos lepšie reagoval pri hľadaní vône. Zakrátko bolo Telové maslo ORIENT na svete.

 

Podobných prípravkov je momentálne na trhu viac, no môj je výnimočný nielen svojím vznikom, ale hlavne receptom, ktorý je jedinečný a blízky skutočnému Orientu, kde je takéto maslo považované za skutočný luxus v starostlivosti o telo a dušu.

Momentálne je už súčasťou ponuky produktov GLL. Telovému maslo som vytvorila iný príjemný tvar (oproti kvádrovému tvaru z Orientu) a zároveň aj viac spôsobov použitia.

maslo3.jpg

Veľké telové maslo slúži k ošetreniu pokožky celého tela. Balenie v tvare zrezanej gule sa príjemne aplikuje šúchaním po pokožke, čím zároveň pokožku jemne masíruje a prekrvuje. Guľatý tvar masla ideálne sadne do dlane. Maslo sa pri kontakte s pokožkou topí a zanecháva na nej ochrannú a výživnú vrstvičku.

Malé telové maslo ORIENT-kvietok v „kabelkovej“ verzii pre použitie na pery, ruky či tvár v prípade, ak treba ošetriť veľmi vysušenú pokožku (pier, vrchnej časti rúk, tvár v oblasti lícnych kostí a pod). Kvietok sa aplikuje rovnako ako veľké telové maslo, len na menšiu plochu. Vezmeme ho do dlane (alebo medzi prsty) a priamo masírujte ošetrovanú časť tela. Maslo sa pri kontakte s pokožkou topí a zanecháva jemnú vrstvičku na pokožke. „Brať pomádu do ruky“ je dosť netradičné, no keď to ktokoľvek urobí a pocíti, aké má krásne prevoňané a vláčne prsty aj dlane, určite si tiež zamiluje pomádu, ktorá sa aplikujete priamo rukami a vyberá sa z malého kelímka.

Maslo je ideálnym doplnok ošetrenia pokožky ku krémom GLL, hlavne v chladnom počasí, alebo pri nápore slnečného žiarenia.

Vrstvenie ošetrenia spôsobí prekvapivo úžasný výsledok na pokožke.

Vyskúšajte aj vy kombináciu GLL krému a telového masla.

maslo2.jpg

Na záver ešte pohľad šťastnej zadávateľky projektu Telové maslo ORIENT a hodnotenie, ktoré som od nej dostala sms-kou.

Na festivale Rastieme s deťmi 2016 som zbadala stánok GLL s Gabikou. Vybalila som moje posledné úlomky, z vône ktorá mi učarovala. Gabika pre mňa vytorila maslo s vôňu, ktorá je tým najúžasnejším ženským tajomstvom vôbec. Tým, ktoré ma zahalí do seba, tým ktorý mi spríjemní celý deň. A pokožku mi zanecháva omnoho vláčnejšiu, ako maslo dovezené z diaľok. Je to nadherné maslo, nádherná voňa. Skutočne. Nech ju ženy objavia, želám si to.”

 

SMS: „juuuuj, som osprchovná, navoňaná. Kráaaasna kráaaaaasna vôňa, úžasný tvar a parádna konzistencia. Ďakujem, obrovské ďakujem.“

A moje pocity? Telové maslo, ktoré som vďaka inšpirácii mladou dámou a svojej zvedavosti stvorila je úžasné, aj ja sama som si ho zamilovala. V mojej kabelke má trvalé miesto. Nosím si tak kúsok orientu stále pri sebe...

 

Aj vy ho môžete mať teraz v dvoch vôňach a dvoch veľkostiach.

https://www.gll.sk/sk/24-telove-maslo