Príbeh jednej Levanduľky

V: Rady a Príbehy Kedy: Komentáre: 0 Pozrení: 52886

Príbeh jednej Levanduľky

Dnes Vám porozprávam krátky príbeh o tom, ako vznikajú GLL krémy. Veľa priateľov sa ma pýta, ako to pri výrobe mojich krémov vyzerá a tak som sa rozhodla príbeh Levanduľky priniesť všetkým, koho zaujme. Vyzbrojila som sa aj foťáčikom mojej malej dcérky aby som mohla vytvoriť obrazovú dokumentáciu. A dokonca sa vám ukážem aj „v plnej paráde“, ako ma málokto pozná, keď pracujem a vyrábam GLL krémy...

Tento foto-príbeh vznikal počas krásneho jarného slnečný deň. Viem, od vtedy už ubehlo celkom dosť veľa času, no niekedy treba počkať na správny okamih a inšpiráciu, aby mohol vzniknúť skutočne pekný a pútavý príbeh. Mne sa slová do príbehu poskladali len nedávno, no vďaka tomu je to konečne hotový „Príbeh jednej Levanduľky, alebo ako vznikajú GLL krémy.“ V tento deň som možno aj pre Vás vyrábala Levanduľkové krémy. Je to bylinka veľmi všestranne použiteľná s krásnou korenistou vôňou. Používať ju môže každý, kto túto vôňu obľubuje, no má aj svoje výnimočné vlastnosti. Je vhodná a dobre znášaná už od narodenia a prospešná je aj pri viacerých ťažkostiach na pokožke ako sú štípance od hmyzu, drobné ranky, zapálené vyrážky, bolesť hlavy a pod. Asi najznámejšia z jej vlastností je upokojenie nálady, navodenie a zlepšenie spánku, nemenej známou je aj jej schopnosť uľaviť od svrbenia po poštípaní hmyzom, či rovno jej ochrana od dotieravého hmyzu ako prírodný repelent. Málokto však vie, že levanduľa má aj iné pozitívne vlastnosti ako je dezinfekcia a liečenie drobných zapálených rán na pokožke. A môže nám byť aj naopak nepríjemná. Napríklad, ak máme z minulosti nepríjemnú spomienku spojenú s vôňou Levandule, môžeme pokojne aj po rokoch reagovať na vôňu Levandule podráždene, až odmietavo. V takom prípade je možnosť vybrať si z iných verzií krémov GLL taký, ktorý bude lahodiť vášmu nošteku aj pokožke.

          

GLL krémy vznikajú v peknej útulnej prevádzke blízko lesa s krásnym výhľadom a príjemnou juho-západnou orientáciou voči slniečku. Cez veľké okno si vychutnávam inšpiráciu prichádzajúcu z prírody a pred prácou vždy chvíľku prelaďujem pri otvorenom okne. Dýchaním čerstvého vzduchu od lesa sa zbavujem prebytočných emócií, s ktorými som prišla a nechávam ich rozplynúť v lese tak, aby neovplyvňovali moju prácu v zlom. Po tom, čo si pripravím rozpis veľkosti krémov a ich počet, sa niekedy zamýšľam, pre koho krémy vyrábam. Rada vyrábam krémy priamo na zákazku, kedy viem, komu konkrétne budú určené. 

          

Naše krémy sú plnené do sklenených nádobiek. Nie je to náhoda. Aj ja som poškuľovala po krásnych bombastických tvaroch plastových dózičiek, ktoré sú v ponuke, no po pár skúškach som zistila, že môj živý krém sa v plaste necíti dobre. Podobne, ako keď necháte svoju obľúbenú zeleninu, alebo ovocie v plastovom vrecku... Sklo sa ukázalo ako najideálnejší materiál na uskladnenie našich krémov. Preto som s rozhodla pre jednoduché fľaštičky bez dekoratívnej hodnoty, no z materiálu, ktorý považujem za najlepší - zo skla. Po tom, čo každú novú nádobku poprezerám a pohladkám či nemá praskliny, alebo iné vady a vykúpem ich vo vodnom kúpeli, ich nechám vyhriať sa v saune pre nádobky (sterilizačnej nádobe) . Keď sa už dostatočne povyhrievajú, poukladám ich do mäkučkých bavlnených plienok, kde ešte chvíľku odpočívajú. Teraz prichádza na rad príprava surovín, ich presné váženie a postupné zmiešavanie. Výsledkom tejto časti práce je misa plná smotanového krému, ktorý o chvíľu bude tvoriť náplň sklenených nádobiek odpočívajúcich v bavlnke.

          

Krém si ešte pred plnením trošku v mise oddýchne po náročnej masáži, počas ktorej sa udialo kúzlo. Z tekutého marhuľového oleja a ostatných surovín sa čarom stane príjemný smotanový krém, lahodiaci pokožke celého tela. 

          

Počas práce s krémom dbám na maximálnu úctu, ku každému krému ktorý vzniká. Používam ochranné prostriedky, aby boli podmienku vzniku krému čo najpriaznivejšie a zabezpečili stálu kvalitu GLL krémov.

Po naplnení nádobiek sa mi naskytne pohľad na krásne naplnené čiapočky v každej nádobke. Je to posledný krát, čo sa s krémom pri výrobe stretávam takto z blízka.

Nasleduje zatváranie vrchnáčikov, lepenie etikiet, viazanie mašličiek a podpisovanie príbalových letáčikov na každý krém samostatne. Podiel ručnej práce pri vzniku GLL krémov je veľmi vysoký, prakticky 100 percentný. Každý kúsok mi prejde nespočetne veľa krát rukami, aby som vytvorila čo najdokonalejší výsledok, pre potešenie stálych,  aj nových zákazníkov.

A tu už je nová čerstvá kôpka krémov zabalená v organzových sáčkoch. Tie pomôžu, aby krém predstavoval pekne zabalený darček, ale aj ochráni pribalový letáčika pri kréme a špachtličky na naberanie. Tá má tiež svoje miesto. Môže predĺžiť životnosť vášho krému a uchrániť ho pred nečistotami na prstoch. Špachtlička významne pomôže aj pri naberaní správneho (neveľkého) množstva krému, preto rada odporúčam jej používanie. 

Teraz sú už skutočne pripravené na dôležité úlohu, zaujať a nájsť si majiteľa.

          

A na záver ešte jedna sľúbená fotka, ktorá reálne ukazuje mňa pri práci. Nie je to žiadna modelkovská fotka, no čo človek nespraví, pre dobrý výsledok svojej práce... 

Verím, že som vás pobavila a zaujala zároveň. Takto ste sa mohli priamo ocitnúť pri zrode krémov, ktoré pod značkou GLL vyrábame.

Ďakujem za vašu priazeň a tešíme sa opäť na stretnutia pri ďalších aktivitách GLL, či už na sieti, alebo v skutočnom živote.