Od botulotoxínu k výrobe vlastných krémov, 2.časť

V: Rady a Príbehy Kedy: Komentáre: 0 Pozrení: 42196

Nedávno som mala možnosť spolupracovať so Zuzanou Ondrisovou.

Zuzana je veľmi zaujímavá, príjemná mladá dáma, ktorú som spoznala vďaka OZ E-Ženy. Venuje sa pestovaniu tváre pomocou cvičenia tvárovej jogy a tým ponúka zlepšenie úplne bez použitia skalpela a iných viac, či menej invazívnych zákrokov na tvári....

Jej filozofia je mi veľmi blízka a aj ona sama mi bola veľmi sympatická. Veľmi rýchlo som sa rozhodla, že chcem skúsiť cvičenie tvárovej jogy na vlastnej koži. Z našej spolupráce sa neskôr zrodili aj iné krásne spoločné projekty. Jedným z posledných spoločných aktivít je aj rozhovor, ktorého prvú časť ste už možno čítali a teraz prinášame jeho druhú časť.

V druhej časti rozhovoru, ktorý so mnou Zuzana viedla, sme sa venovali samotnému cvičeniu tvárovej jogy.

Zuzka mi položila niekoľko otázok na témy, ktoré ju zaujímali. Okrem výroby krémov a mojej skúsenosti s botulotoxínom, (ktoré sú v prvej časti rozhovoru), sa ma pýtala aj na moje zážitky z kurzu, ktorý som u Zuzky absolvovala cez Skype. Táto časť rozhovoru je pre každého,  koho zaujímajú možnosti zlepšenia vzhľadu tváre vlastnými silami.

Z: Nedávno si u mňa absolvovala kurz tvárovej jogy cez skype :-)  Prečo si sa pre kurz rozhodla?

G: Tvárová joga s tebou bola úžasná skúsenosť a opäť ďalšie vytriezvenie. Dovtedy som nevedela, že aj tvár môžem takto precvičovať. Po skúsenostiach s botoxom, som sa teda rozhodla svoju pleť na tvári chrániť úpravou vnútorných postojov a vyžarovania navonok, vrátane mimiky tváre. Oveľa viac som sa usmievala, a snažila som sa skoro vôbec nemračiť. Výsledky bolo vidieť veľmi rýchlo, hlavne vráska medzi obočím sa pekne vyhladzovala, no zvyšná časť tváre hlavne v oblasti brady a krku nebola najkrajšia. Dlho som to považovala za fakt, za typ tváre, ktorá má sklon ku uvoľnenej brade. Dokonca aj keď som bola najštíhlejšia a nosila som veľkosť 36-38, mala som nábeh na dvojitú bradu.

Z: Ako sa ti páčilo cvičenie tvárovej jogy a aké si mala výsledky?

G: Cvičenie s tebou Zuzka bolo zábavné,  namáhavé a príjemné. Výsledky som videla okamžite. Cítila som ako sa mi svaly na tvári prebúdzajú a aktivujú, pleť sa prekrvuje a kontúry tváre sa zlepšujú. Ešte stále mám na sebe čo zlepšovať, no vďaka kurzu tvárovej jogy, som našla spôsob, ako príjemne zaradiť do môjho bežného dňa cvičenie, ktoré ma teší, robí ma krásnou, mladou a zdravou... :-) Na mojej tvári som chcela riešiť hlavne bradu a spodnú časť tváre, no veľmi ma prekvapil výsledok cvičenia na očných viečkach. Tie sa mi krásne zdvihli a mám pocit, že aj ich objem sa zmenšil.

ocne viecka po dvoch mesiacoch cvicenia.

Z: Budeš pokračovať v cvičení aj ďalej?

G: Určite áno. Práve tieto prekvapivé zmeny ma držia v nadšení a presvedčení cvičiť aj ďalej. Uvedomujem si, že táto cesta je moja voľba a budem sa jej držať. Je to cesta, ktorú považujem za najprirodzenejšiu a najzdravšiu formu ako sa starať o seba a svoju tvár. Čas, ktorý venujem cvičeniu, som venovala sama sebe a to sa zaručene ukáže na mojej spokojnosti a pohode.

Z: Máš nejaký obľúbený cvik?

G: Vyplazovanie jazyka je môj najobľúbenejší cvik a bola som prekvapená, ako krásne naň tvár reaguje. Tento cvik cvičím aj viac krát. Mám z neho dobrý pocit. Druhý najobľúbenejší cvik je zameraný na oči. To preto, že výsledok na mojich očiach je skutočne viditeľný. 

Z: Odporučila by si cvičenie svojim kamarátkam?

G: Určite áno. Tvoje cvičenia sú skvelé a každá dáma by si ich v každom prípade mala skúsiť.

Z: Aké si mala pocity pred kurzom?

G: Pred prvým cvičením som mala zvláštny pocit, keďže som si nebola istá formou cvičenia –cez skype. Po pár minútach som ale pochopila, že je dobré a užívala si to všetko. Skype je síce neosobná forma, ale v tomto prípade je to pozitívum. Cvičenie prebieha v pohodlí domova, odpadá ostych z praktizovania rôznych grimás a cvikov a čo je najdôležitejšie, vlastný obraz vedľa obrazu cvičiteľky na obrazovke mi dáva cennú spätnú väzbu a kontrolu môjho cvičenia. Naozaj odporúčam.

Z: Gabika ďakujem za príjemný rozhovor a želám ti veľa spokojných zákazníkov.

G: Aj ja ti ďakujem za ďalšiu skúsenosť, ktorá ma obohatila a otvorila mi ďalšie dvere ku novým krásnym a inšpiratívnym zážitkom.

Veríme, že tento rozhovor, bude pre vás inšpiráciou!

Zuzana a Gabika

Zdroj: archív Gabriela Utľak Šolcová, Zuzana Ondrisova