10 dôvodov, prečo je pomáda na pery GLL tou správnou voľbou.

V: Rady a Príbehy Kedy: Komentáre: 0 Pozrení: 4471

Podľa čoho a ako sa rozhodovať pri výbere pomády, či balzamu na pery?

Tu je 10 základných pravidiel ako si vybrať správne....

.

.

Pomáda naša každodenná.....

Toto heslo vystihuje nejednu z nás. Pomáda či balzam na pery je súčasťou nejednej kabelky, či kozmetickej taštičky. Kupujeme si ich rôzne. Niekedy si ich doprajeme z obchodu s kozmetikou, niekedy len tak v potravinách a niekedy možno dokonca narýchlo z pultu pri pokladni..... Niektoré z nás už skúsili aj hand-made pomády a niektorým učarovali balzamy malých lokálnych produkcií, kde vedia, čo je obsahom pomády a že sú rozdielne od tých bežne kupovaných.....

Každá balzam by mal perám pomáhať a prinášať im úľavu a ozdravenie. Lenže toto zdanlivo jasné a pochopiteľné očakávanie nespĺňa každý balzam. Trúfam si povedať, že tie, ktoré to spĺňajú sú vo výraznej menšine. V žiadnom prípade by ale nemala obsahovať látky, ktoré by ste na svojich perách, či následne vo svojom žalúdku nechceli mať. Však? Preto by som rada vyzdvihla a upriamila pozornosť na momenty, ktoré by mali byť rozhodujúce pri najbližšom výbere pomády.

1. Vyhnite sa výrobkom, ktoré obsahujú parabeny, konzervačné látky, mentol a podobné zložky. Sú zodpovedné aj za vyvolávanie závislosť na pomádach. Áno, aj takéto praktiky používajú výrobcovia komerčných značiek a pritom sa tvária, ako veľmi si želajú prospech Vašich pier....

2. V pomáde by ste nemali mať ani látky, ktoré tzv. olupujú - peelingujú ich povrch ako je Fenol či Kyselina Salicylová a podobne. Sľubujú zamatové a jemné pery, no za akú cenu. Tieto látky pery znecitlivia a následne odstraňujú chemickou cestou vrchné vrstvy pier. V konečnom dôsledku ich môžu závažne poškodiť a spôsobiť podráždenie. Sú to často prísady sľubujúce hodvábne jemné pery, no nájdete ich aj ako hlavnú účinnú látku v náplastiach na kurie oko..... To už také lákavé nie je, však? Pritom sa efekt hodvábnych a hladkých pier dá dosiahnuť aj inak. Trošku pomalšie a rozhodne zdravšie a bezpečnejšie. Skúste si napríklad jemne vyšúchať pery usadeninou z kávy a následne natrieť GLL pomádou. Takéto pery budú skutočne hodvábne a zdravé a navyše im jemnosť vydrží oveľa dlhšie.

  

3. Prítomnosť lekárskej vazelíny, či minerálnych olejov tiež nie je žiadna výhra. Všetko sú to ropné produkty a prinášajú našej pokožke veľké riziko. O žalúdku ani nehovoriac.

4. Želané by mali byť v pomáde rastlinné oleje a maslá s pridanou hodnotou. V našej pomáde je to za studena lisovaný marhuľový olej so známkou CPK (certifikovaná prírodná kozmetika) a BIO kakaové maslo. Silná dvoj kombinácia ktorá chráni, ošetruje, vyživuje aj pestuje pokožku pier.

5. Prírodné vosky vytvárajú potrebnú tuhú konzistenciu. U nás je to včelí vosk. Ten je vzácnym zdrojom prírodných dezinfekčných, antiseptických a liečivých zložiek. Prepožičiava balzamom krásnu maslovú ale dokonale tuhú konzistenciu. Prispieva k zabráneniu rôznych infekcií v oblasti pier a prepožičiava im sladkú medovú vôňu aj chuť.

  

6. Pomáda by mala vaše pery chrániť aj pred slniečkom. Ak sa zvolí správna prírodná zložka, dokáže plniť aj túto funkciu. Kakaové maslo má v našom prípade výrazný ochranný účinok proti slnečného žiareniu.

7. Pomády sú nápomocné aj pri infekciách v oblasti pier. A stále môžu pomáhať rôzne. Chemickými zložkami, alebo prírodnými zložkami. V pomádach GLL Orient je kombinácia vysoko účinných výťažkov bylín, ktorá je pri infekciách výrazne nápomocná. Spomenuté bylinné esencie pomáde prepožičiavajú navyše čarovnú a éterickú vôňu Orientu. Opäť prírodnou cestou bez použitia chemických zdraviu škodlivých prísad.

8. 100% prírodné zloženie bez kompromisov. Toto nájdete v našich pomádach. Zopár jasne pochopiteľných surovín, ktoré tvoria dokonalý celok. Taká je GLL pomáda a to je to, čo by ste mali chcieť aj od tej svojej.

  

9. Ak veľmi túžite po farbe, či perleti na perách, aj to sa dá prírodne. U nás je to pomáda či rúž Sladký Sen. Tá sa nesnaží "spasiť svet" ani "vyriešiť všetky problémy sveta".... Robí hlavne dobrú náladu svojou vôňou a jemnou farebnosťou s krásnou perleťou, ktorá poteší aj srdiečko parádnic. A opäť pri zložení, ktoré je 100% prírodné.

10. Ak ste už zažili na svojich perách stavy ako napríklad podráždenie, opuch, svrbenie, pálenie, popraskanie pokožky, krvácanie či pľuzgieriky, znamená to, že doterajší výber nebol pre Vás ten správny. Je najvyšší čas vyskúšať pomádu z iného "súdka". Pery si zaslúžia byť zdravé, jemné, mäkké, vláčne a príjemné. Toto všetko dosiahnete používaním našich balzamov.

  

Ak by sme to zhrnuli, GLL pomády sú nenávykové, prírodné, zdraviu prospešné produkty z jedlých (raw) surovín, po ktorých siahnete vždy, keď to potrebuje a rozhodne sa nestanete ich otrokom. Nie je nutné dokonca ani ich každodenné používanie. Siahnite po balzame keď ho skutočne potrebujete a užívajte si vedomie, že aj keď sa dostane z Vašich pier do úst a následne do žalúdka, aj tam pôsobí blahodarne a nijako Vás neohrozuje.

Možno je toto ten správny čas na výmenu pomády komerčných veľkých značiek, za produkt, ktorý skutočne pomáha a je priateľský k nášmu telu.

Keď budete najbližšie siahať po pomáde z "poličky pri pokladni", skúste počkať a radšej si kúpiť skutočnú pomádu. Veríme, že nám dáte za pravdu a že si ju užijete tak, ako si ju užívajú aj jej tvorcovia :-)