Celotelový peeling ľahko a hravo

V: Rady a Príbehy Kedy: Komentáre: 0 Pozrení: 11134

Sezónu plesov pred pár dňami otvoril Charitatívny Ples v Opere.
Je ideálny čas pripravit svoju pokožku do krásnych šiat....

.

.

Vianoce skončili, zima pokračuje, no naša pokožka pred plesovou sezónou bije na poplach. Aj keď ešte dlho budeme nosiť prudko zahaľujúce oblečenie, pomaly prichádza čas pomôcť našej pokožke, aby bola do plesových šiat pripravená a zažiarila ako sa patrí.

Jedna z najúčinnejších kozmetických procedúr, ktoré v krátkom čase revitalizuje pokožku na celom cele, je peeeling a následná výživa a hydratácia.
Skúsila som veľa druhov peelingov na rôznych základoch, kým som našla favorita. Moja chuť experimentovať mi nahrala a podľa hesla značky GLL „čo do tela, to na telo“ som pripravila na osvedčenom základe, domáci Expresný peeling, vitalizáciu a lifting pokožky celého tela.
Príprava peelingu je doslova hravá a ľahká. Tie z nás, ktoré sú aj vášnivé kávičkárky, a pre ktoré je káva dennou samozrejmosťou, budú mať peeling poruke s každou ďalšou kávičkou. Tie, ktoré si tento nápoj nepripravujú často, si obľúbia jeho mnohostranné využitie. Výnimočne si užijú kávu ako nápoj, aj ako top procedúru pre svoju pokožku.


Áno, je to kávový peeling. A je tak dokonalý, až to človeka prekvapí.

Už nejaký čas si užívam jeho skvelý účinok a veľmi rada ho popíšem aj vám.

Ako to vzniklo? Hľadala som spôsob, ktorým by som svoju pleť na celom tele dostala do kondície. Podľa možnosti čo najpríjemnejšie, jednoducho a v domácich podmienkach.

Našla som ho.

Kofeín... ;-) !!!!!!!!!

Táto látka ma fascinuje už dlho.


Sama kávu s kofeínom nepijem. Nie preto, že by som bola taká uvedomelá, ale preto, že mi kofeín nerobí dobre.

Vôňu kávy milujem natoľko, že si sem tam doprajem jej bezkofeínovú verziu.

Účinok kofeínu ma ale láka natoľko, že sa nachádza aj v receptúre jedného nášho krému. Mimochodom, je to jeden z najúspešnejších krémov GLL - Stretch krém kofeín & hyalurón.

Vedeli ste, že aplikáciou kofeínu na pokožku dochádza k ešte výraznejšej stimulácii, nabudeniu, osvieženiu a tonizácii ako pri jeho vnútornom užití? Tak prečo to nevyužiť.

Aj mňa táto skutočnosť veľmi prekvapila. Moja zvedavá dušička sa pohrávala s myšlienkou, ako ešte viac využiť túto vzácnu látku v svoj prospech.

Mletá káva ako základ na peeling pre vás asi nebude novinkou, no je skvelé, ako jednoducho si vieme toto Expresné peelingové, revitalizačné a liftingové ošetrenie pripraviť. V tomto príspevku som sa zamerala na jeho základné použitie a spôsob ako na to.

Ak máme kávu a obľúbený GLL krém, nepotrebujeme kupovať nič navyše a krásne vieme využiť domáce zásoby potravín a kozmetiky.

Poďme na to :-)

Na ošetrenie celého tela si odložíme spodok z dvoch zaliatych káv. Je to cca 2x7g mletej kávy.

Môj manžel pred časom používal kapsľový kávovar a tak mám túto mierku výborne zmapovanú.

Ráno ho poprosím, aby mi nechal použitú kávu (kapsľu) a na obed mám už potrebné dve dávky kávy (kapsle) pripravené :-)

Ak chcete peelingom ošetriť len tvár, postačuje množstvo z jednej kávy. Keď máte kávovar, ktorý melie kávu, v zásobníku na použitú kávu tiež nájdeme pekne zlisované dve dávky kávy. V prípade, že si robíte kávu rovno do šálky, necháme spodok dobre odkvapkať, aby sme nemali peelingovú kašičku veľmi tekutú.

Pripravené množstvo kávy necháme dobre vychladnúť a vysypeme do misky, v ktorej si peeling vymiešame.

Pridáme ku káve v pomere 2:1 (ku dvom dielom kávy) 1 diel GLL krému, teda látku, ktorú chceme do pokožky zapracovať.


Môže to byť akýkoľvek obľúbený krém alebo pokojne aj olej. Vo verzii s olejom vznikne podstatne mastnejšie ošetrenie a váš sprchový kút alebo vaňa bude vyžadovať okamžité čistenie.... Mne viac vyhovuje zmiešavanie s GLL krémom. Okrem dokonalej výživy poskytuje aj dávku hydratácie a iných blahodarných látok, a preto volím túto kombináciu.

Vymiešaním zmesi kávy a GLL krému (alebo rastlinného oleja a pod...), vznikne peelingová kašička, ktorá je už hotová a berieme si ju do sprchy „užiť si parádne ošetrenie“.

Pre fajnšmekrov dodám, že peeling pokojne môžu obohatiť aj dobrotami, navyše, podľa vlastného uváženia.

Pridať môžete, napríklad, vo verzii s krémom, pár kvapiek arganového oleja alebo iného vzácneho oleja, ktorý doma máte. Alebo môžete pridať obsah jednej kapsle s čistým vitamínom E, ak ho máte v lekárničke. Pokojne to môže byť aj dobrota z kuchyne, ako napríklad kyslá smotana, vaječný žĺtok, včelí med a podobne. Fantázii sa medze nekladú. Môžete doň pridať aj morskú soľ, ak je to vaša obľúbená surovina... Vôňa peelingovej kašičky je krásne kávová, preto ani neodporúčam pridávať navyše esenciálne oleje. Kto by ale veľmi chcel, môže kvapnúť 2 kvapky obľúbenej esencie, ak je v kvalite, ktorá dovoľuje použitie na pokožku.


No aj keby sme ostali pri základnej verzii káva plus GLL krém, dočkáme sa úžasného výsledku.

V sprche sa namočíme a umyjeme na celom tele, tak ako to máme bežne radi, keďže po peelingu už nebudeme na pokožku aplikovať žiadne ďalšie prípravky.

Na mokrú, umytú pokožku začneme šúchaním aplikovať malé množstvo kašičky, ktorú sme si pripravili.

Začíname na tej časti tela, kde chceme ponechať účinok peelingu najdlhšie. Ja som začala tvárou. Tento postup vyžaduje, aby sme si dali pozor v oblasti očí tak, aby sme zvyšok ošetrenia nemuseli mať zavreté oči :-). Skúsme si teda ošetrenie v oblasti očí robiť opatrnejšie, aby sme nezaniesli kašičku príliš k očiam (alebo si oči nechajme na záver, alebo si ich jemne očistíme a pokračujeme ďalšou časťou tela). Ak chceme najdlhší účinok na inej časti tela, začneme zvolenou partiou. Dôležité je, že peeling môžeme aplikovať na celé telo, vrátane tvárovej pokožky, a takto v jednom kroku urobíme dobre celej našej pokožke. Vždy s ďalšou časťou tela naberieme menšie množstvo kašičky do dlane a šúchaním premasírujeme celú oblasť. Takto pokračujeme ďalej po celom tele.

Aký tlak vyvíjať?


Tu je opäť dôležitý hlavne individuálny prístup a kreativita.


Na tvári budem pôsobiť menším tlakom ako na stehnách alebo brušku. V okolí očí budem pokožku len jemne hladkať, naproti tomu, v oblasti zadočka môžeme vyvinúť asi najväčší tlak. Ak to máte inak, určite tlak prispôsobte svojím pocitom. Dôležité je, aby sme mali pri celej procedúre príjemný pocit, a aby sme svoju pokožku skutočne nabudili, a nie ju zranili. U mňa je najcitlivejšia zóna na tvári, prekvapivo čelo, a na tele, prsia a dekolt. Naopak veľmi silný tlak znesiem na brušku a zadočku. Nezabúdame ani na paže. Tie sú v plesových šatách často odhalené. A po peelingu aj krásne hladké a pevné.

Ak použijeme celú kašičku, pokojne sa vrátime ešte raz na začiatok a doprajeme pokožke ešte záverečné jemné premasírovanie. Týmto pomôžeme zvýšiť vstrebávanie prospešných látok do pokožky a zároveň uvoľníme prilepené zrniečka kávy.

Keďže sme si dôkladne premasírovali každý kúsok svojho tela, peeling mal dostatok času na pôsobenie.

Viac už nemusíme čakať. Zvyšok peelingu zmyjeme vlažnou sprchou. Nie veľmi teplou, pretože pleť môže byť citlivejšia po peelingovej masáži. Okrem toho príliš teplá voda by opäť začala „otvárať“ póry na pokožke a zbavovať ju tukových a výživných látok, ktoré sme jej práve dodávali. Preto použijeme radšej menej teplú vodu. Zrniečkam kávy treba trošku pomôcť jemným hladkaním, aby sa odlepili od pokožky. Už v tomto momente pocítime, aké výdatné ošetrenie pleť na celom tele dostala. Pokožka je už pri hladkaní a oplachovaní zvyškov kávových zrniečok úplne iná. Je vyživená, premastená, hladká, napnutá a krásne ružová.

Takto ju už necháme a len jemne ju osušíme uterákom.

Ak si robíme ošetrenie večer „šup do pohodlnej pyžamy“ a ak ráno „šup do krásnych šiat“, kde bude vidieť našu krásnu pokožku.

Expresný kávový peeling - lifting dodal našej pokožke dávku výživy, hydratácie, prekrvenia, zlepšil prúdenie lymfy, spevnil pokožku, naladil myseľ, zlepšil našu náladu a ubral nejaký ten rôčik. A to všetko nám pomôže opäť nachádzať radosť a životnú silu vtedy, keď to naozaj potrebujeme.

Majme sa radi a robme pre seba to, čo nám prinesie radosť a pohodu. Tú potom s radosťou rozdáme aj svojej rodine a blízkym, lebo šťastná žena = šťastná rodina :-)

Ak vám tento malý zázrak „zachutil“, pokojne si ho doprajte podľa svojej chuti aj každý týždeň.

Celý rituál nám zaberie len pár minút na prípravu a pár minút na samotnú aplikáciu.

Robme si povzbudzujúci peeling podľa chuti a vychutnávajme si ho. Práve teraz je naň ideálny čas. Prednosti kávového peelingu najviac oceníme od plesovej sezóny po začiatok opaľovacej sezóny. Je to aj ideálny spôsob, ako pripraviť telo na opaľovanie a uchovať si ho čo najdlhšie. V lete a po lete už telo peelingujeme len veľmi výnimočne, keďže si chceme uchovať opálenú pokožku. Tak šup, šup a užívajme si prvý polrok nového roka aj vďaka Expresnému kávovému peelingu v kombinácii s GLL krémom.

Kúra je skutočne expresná a z výsledku sa budeme tešiť ešte niekoľko ďalších dní. Stáva si mi, že aj po niekoľkých dňoch som prekvapená z hebkosti pokožky a s úsmevom si spomeniem na „Expresný peeling, vitalizáciu a lifting pokožky“, ktorý som si nedávno robila...

Inšpirujte sa a užívajte si jednoduché a účinné veci...

S láskou,


.

.

PS: V prípade, že máte chuť si kávu vychutnať mimo domova, v spoločnosti priateľov, a v príjemnom prostredí kaviarne alebo reštaurácie mám pre vás tiež jeden tip. Odporúčam portál www.menucka.sk, kde si nájdete napríklad najbližšie reštauračné zariadenie. Okrem iného portál ponúka služby vyhľadávanie podľa polohy alebo podľa druhu jedla, či nápoja z ponuky zariadení...