Ako marhuľový olej pohladí všetky typy pokožky

V: Rady a Príbehy Kedy: Komentáre: 0 Pozrení: 48072

Ako marhuľový olej pohladí všetky typy pokožky

O olejoch z rôznych rastlín typických pre výrobu tohto produktu sa už popísalo mnoho pozitív. Možno by sa teda zdalo, že všetky alternatívy zostali vyčerpané. Naše možnosti sa však stále nevyčerpali, pretože pomoc môžete hľadať aj v netypickej kategórii ovocných olejov. Tie nezaťažujú váš organizmus a dodávajú mu vďaka svojej jemnosti mnoho pozitívnych látok. Úžasnou voľbou je pre vás i marhuľový olej, o ktorom si povieme čosi viac.

Vyrába sa z jadier
Ako prvé odhalíme tajomstvo jeho výroby. Marhuľový olej sa spracuje z jadier, ktoré sa ukrývajú v kôstkach týchto plodov. Už dlhodobo sa im pripisujú telu prospešné vlastnosti, nemôžete to však s ich konzumáciou preháňať.
Jadrá sa lisujú za studena a z nich sa získava mimoriadne cenný olej, ktorý by ste mali doma skladovať pri izbovej teplote a na tmavom mieste. Medzi jeho najväčšie pozitíva patrí najmä obsah viacerých vitamínov skupiny B. K tomu ešte prirátajte A, C a F, ktoré pripravujú unikátny koktejl nielen pre naše zdravie, ale aj pre krásu. Užívať sa môže vnútorne, keď povzbudzuje obnovu pleťových buniek, ale používa sa aj na vonkajšie potreby, keď prináša úľavy pre všetky typy pokožky.

Pre deti i na akné
Zrejme najznámejšou vlastnosťou je jeho jemnosť. Vďaka tomu sa môže používať aj pri starostlivosti o pleť malých bábätiek. Nech máte akýkoľvek typ pokožky, nemusíte sa tiež báť toho, že by vám uškodil. Spomedzi všetkých druhov má najlepšie účinky pri suchej, ktorú upokojuje a rýchlejšie pomáha pri obnovení ochranného filmu. Jeho výhodou je, že nezanecháva mastný pocit a dobre sa vsiakne do pokožky.
I preto sa často využíva pri masážach, keď zároveň odstraňuje aj zápal z postihnutých častí. Dobré reakcie dosiahnete aj pri akné, keď sa výrazne zníži jeho výskyt. Ak máte ekzém, upokojí vám zase pleť a pomáha sa zbaviť nepríjemného napätého pocitu. Marhuľový olej má aj vysoko regeneračné účinky a používať by ste ho mali aj pri podráždenej a spálenej pokožke. Pleť veľmi dobre hydratuje, zabraňuje zároveň tvorbe vrások a podporuje aj tvorbu kolagénu.

Skvelý i na rakovinu
Keď vás trápia problémy s trávením, zamerajte sa na jeho vnútorné použitie. Už lyžička denne, najlepšie na lačno, vás zbaví komplikácií so žlčníkom a pečeňou. Ideálny je aj pri ochoreniach srdca a ciev, keďže zlepšuje ich pružnosť a zamedzuje problémom s kŕčovými žilami. Výborný je aj ako doplnok liečby pri onkologických ochoreniach, keďže dodáva telu mnoho prospešných látok. Taktiež je skvelý pri problémoch so zrakom.